Zámek Zbiroh


Zámek Zbiroh

Popis památky:

Původní hrad založil Zbyněk Zajíc z Valdeka. V průběhu let byl hrad přestavěn na renesanční zámek. Největší zajímavostí zámku je studna, která je pravděpodobně jedna z nejhlubších v Evropě.

Zámek Zbiroh leží na 40 Km dálnice D5, směr Plzeň. Jedná se o první šlechtický hrad v Čechách, původně gotický hrad z konce 12. století, který byl postupně přestavěn do současné podoby novorenesančního zámku.

Mezi vlastníky patřili například král Přemysl Otakar II, císařové Karel IV, Zikmund a Rudolf II. Za II. světové války zde sídlil štáb jednotek SS a v dobách hluboké totality zámek chátral v rukách Československé lidové armády, která zde ukrývala proslulý radiolokátor Tamara.

Nyní je zámek po náročné rekonstrukci poprvé ve své historii otevřen veřejnosti. Součástí zámeckých salonků a sálů je také velký novorenesanční sál, v němž je umístěn originál opony od Alfonse Muchy, který zde 18 let pobýval a na zámku namaloval svou slavnou Slovanskou epopej.

Zámek Zbiroh obklopený 60 hektarovým anglickým parkem disponuje velkým množstvím salonků a sálů, zámeckou kaplí a nejstarší hradní věží v Čechách. Přímo v zámeckých prostorách se nachází středověká krčma Rudolfa II. s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních specialit. Nově otevřený luxusní zámecký hotel, umístěný přímo v jednom ze zámeckých křídel s kapacitou až 104 lůžek nabízí svým hostům strávit nezapomenutelné chvíle, plné romantiky a historie. Na zámku se pořádají svatby, svatební obřady jsou možné jak v kapli, tak v altánu na zámecké terase.

ZÁMEK ZBIROH – WEDDING CHATEAU - historicky unikátní hrad a zámek pro opravdu pohádkovou svatbu. Jako jediný zámek v Čechách nabízí ZBIROH kompletní svatební servis až pro 200 hostů!

SVATEBNÍ OBŘAD: celoročně, denně od 9h do 21h - gotická hradní kaple z konce 12.st., zámecká terasa s altánem, anglický park

HOSTINA: dva nádherné zámecké sály, jeden pro rustikální královskou hostinu, druhý pro noblesní romantický banket a na pozdní večer sklepení zámku …

PROGRAM + SERVIS: o kterém jste od dětství snila … vše, po čem jen zatoužíte

CHATEAU HOTEL: luxusní komnaty a ložnice, ve kterých skutečně spali králové a císaři

KONTAKT:
Renata Páchová
GSM: +420 602237590
Email: [email protected]
www.weddingchateau.cz  Bližší informace
  Najdi na Mapy.cz nebo souřadnice GPS
  Otevírací doba
  Cena vstupného - ceník včetně slev
  IDOS autobusy - vlaky - MHD
   Plánovač trasy autem na Mapy.cz
  Předpověď počasí pro Zámek Zbiroh
  Vyhledat keše na Geocashing.com
  Vyhledat cyklotrasy
  Vyhledat restauraci na Foursquare.com
  Vyhledat ubytování na Booking.com

Druh památky:         zámky
Památka UNESCO:    není
Okres:                     Rokycany

Translate:Vložit novou památku, ZOO, aquapark nebo wellness

Můžete vložit libovolný počet památek nebo společenských akcí. Vložení je zcela zdarma. Památka nebo akce se zobrazí až po kontrole provedené administrátorem stránek. Může to trvat pár dní. Nevkládejte proto prosím památku nebo akci opakovaně.


Název památky:
Informace o památce:
Druh památky:
Kraj:
Okres:
Vložil(a):
Opište kontrolní kód: captcha