Zámek Zbiroh


Zámek Zbiroh

Popis památky:

Původní hrad založil Zbyněk Zajíc z Valdeka. V průběhu let byl hrad přestavěn na renesanční zámek. Největší zajímavostí zámku je studna, která je pravděpodobně jedna z nejhlubších v Evropě.

Zámek Zbiroh leží na 40 Km dálnice D5, směr Plzeň. Jedná se o první šlechtický hrad v Čechách, původně gotický hrad z konce 12. století, který byl postupně přestavěn do současné podoby novorenesančního zámku.

Mezi vlastníky patřili například král Přemysl Otakar II, císařové Karel IV, Zikmund a Rudolf II. Za II. světové války zde sídlil štáb jednotek SS a v dobách hluboké totality zámek chátral v rukách Československé lidové armády, která zde ukrývala proslulý radiolokátor Tamara.

Nyní je zámek po náročné rekonstrukci poprvé ve své historii otevřen veřejnosti. Součástí zámeckých salonků a sálů je také velký novorenesanční sál, v němž je umístěn originál opony od Alfonse Muchy, který zde 18 let pobýval a na zámku namaloval svou slavnou Slovanskou epopej.

Zámek Zbiroh obklopený 60 hektarovým anglickým parkem disponuje velkým množstvím salonků a sálů, zámeckou kaplí a nejstarší hradní věží v Čechách. Přímo v zámeckých prostorách se nachází středověká krčma Rudolfa II. s dobovou atmosférou, interiérem a nabídkou originálních specialit. Nově otevřený luxusní zámecký hotel, umístěný přímo v jednom ze zámeckých křídel s kapacitou až 104 lůžek nabízí svým hostům strávit nezapomenutelné chvíle, plné romantiky a historie. Na zámku se pořádají svatby, svatební obřady jsou možné jak v kapli, tak v altánu na zámecké terase.

ZÁMEK ZBIROH – WEDDING CHATEAU - historicky unikátní hrad a zámek pro opravdu pohádkovou svatbu. Jako jediný zámek v Čechách nabízí ZBIROH kompletní svatební servis až pro 200 hostů!

SVATEBNÍ OBŘAD: celoročně, denně od 9h do 21h - gotická hradní kaple z konce 12.st., zámecká terasa s altánem, anglický park

HOSTINA: dva nádherné zámecké sály, jeden pro rustikální královskou hostinu, druhý pro noblesní romantický banket a na pozdní večer sklepení zámku …

PROGRAM + SERVIS: o kterém jste od dětství snila … vše, po čem jen zatoužíte

CHATEAU HOTEL: luxusní komnaty a ložnice, ve kterých skutečně spali králové a císaři

KONTAKT:
Renata Páchová
GSM: +420 602237590
Email: [email protected]
www.weddingchateau.cz  Bližší informace
  Najdi na Mapy.cz nebo souřadnice GPS
  Otevírací doba
  IDOS autobusy - vlaky - MHD
   Plánovač trasy autem na Mapy.cz
  Předpověď počasí pro Zámek Zbiroh
  Vyhledat keše na Geocashing.com
  Vyhledat cyklotrasy
  Vyhledat restauraci na Foursquare.com
  Vyhledat ubytování na Booking.com

Druh památky:         zámky
Památka UNESCO:    není
Okres:                     Rokycany

Translate: