Kutná hora informace pro turisty

Kutná Hora

Historie Kutné Hory

Kutná Hora, malé město v České republice, je známé svou bohatou historií. Jeho historie sahá až do 13. století, kdy bylo založeno jako hornické město. Kutná Hora se stala jedním z nejvýznamnějších středisek těžby stříbra v Evropě a její bohatství přitahovalo obchodníky a řemeslníky z celého světa.

V průběhu 14. století se Kutná Hora stala druhým největším městem v Českém království, hned po Praze. Díky svému bohatství a významu se stala sídlem českých králů a centrem politického a kulturního života. Město se rozrostlo a bylo postaveno mnoho významných staveb, které jsou dodnes viditelné.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Kutné Hoře je chrám svaté Barbory. Tento gotický kostel byl postaven na počest patronky horníků a je považován za jedno z největších děl gotické architektury ve střední Evropě. Jeho vysoká věž dominuje nad městem a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Další významnou památkou je chrám Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele, známý také jako chrám svatého Jana Nepomuckého. Tento barokní kostel je považován za jedno z nejkrásnějších děl barokní architektury v České republice. Jeho interiér je bohatě zdoben freskami a sochami a stojí za návštěvu.

Kutná Hora je také domovem pro slavnou Stříbrnou mincovnu, kde byly raženy mince pro české krále. Tato mincovna byla jednou z nejmodernějších mincoven své doby a její mince byly vysoce ceněny. Dnes je možné navštívit mincovnu a prohlédnout si její sbírku historických mincí.

Další zajímavou památkou je Kostnice, která se nachází v podzemí kostela Všech svatých. Tato kostnice je známá svou unikátní výzdobou, která je tvořena lidskými kostmi. Je to neobvyklá a trochu děsivá památka, která přitahuje mnoho turistů každý rok.

Kutná Hora je také známá svými malebnými uličkami a historickým centrem, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka po těchto uličkách je jako cesta do minulosti, když se můžete dotknout historie a cítit atmosféru starého města.

Celkově lze říci, že historie Kutné Hory je fascinující a bohatá. Je to místo, které nabízí mnoho zajímavých památek a příležitostí k objevování. Bez ohledu na to, zda jste historický nadšenec nebo jen turista, který hledá krásná místa k návštěvě, Kutná Hora je určitě místem, které stojí za to navštívit.

UNESCO památky v Kutné Hoře

Kutná hora informace pro turisty
Kutná Hora, malé město v České republice, je známé svým bohatým historickým dědictvím a je jedním z nejvýznamnějších turistických cílů v zemi. Město je také domovem několika UNESCO památek, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Jednou z nejznámějších památek v Kutné Hoře je chrám svaté Barbory. Tento gotický kostel byl postaven v 14. století a je považován za jedno z nejvýznamnějších děl středověké architektury v Evropě. Jeho vysoká věž je dominantou města a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Uvnitř kostela se nachází bohatě zdobený interiér s freskami a sochami, které představují významné biblické události.

Další významnou památkou je chrám Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele, známý také jako Kostnice. Tato unikátní stavba je zdobena lidskými kostmi, které byly použity jako dekorace. Kostnice byla vytvořena v 15. století jako odpověď na epidemii moru, která postihla město. Je to nejen memento minulosti, ale také místo zamyšlení a úcty k obětem této tragédie.

Mezi další významné památky v Kutné Hoře patří Vlašský dvůr, který sloužil jako sídlo českých králů, a také Hrádek, který je jedním z nejstarších středověkých hradů v České republice. Oba tyto objekty jsou důležitými svědectvími minulosti a nabízejí návštěvníkům možnost prozkoumat historii města.

Kutná Hora je také známá svými historickými dolovými díly, které byly v minulosti zdrojem bohatství pro město. Nejznámějším z nich je Vlašský dvůr, který sloužil jako sídlo italských obchodníků. Dnes je zde muzeum, které představuje historii těžby stříbra a života horníků v této oblasti.

Pro turisty, kteří navštěvují Kutnou Horu, je důležité si uvědomit, že město je velmi populární a během letních měsíců může být velmi rušné. Doporučuje se proto plánovat návštěvu mimo hlavní turistickou sezónu, aby se vyhnuli davům a dlouhým frontám.

Kutná Hora je snadno dostupná z Prahy vlakem nebo autobusem a je ideálním místem pro jednodenní výlet. Město nabízí také širokou škálu ubytování a restaurací, které uspokojí potřeby každého turisty.

Celkově lze říci, že UNESCO památky v Kutné Hoře jsou skutečným pokladem pro turisty, kteří se zajímají o historii a architekturu. Tyto památky nabízejí jedinečný pohled do minulosti a připomínají nám bohaté dědictví tohoto malého města. Bez ohledu na to, zda jste historický nadšenec nebo jen hledáte krásná místa k prozkoumání, Kutná Hora je určitě místem, které stojí za návštěvu.

Kutná Hora Klášter Sedlec kostnice

Tipy na zajímavá místa a aktivity v Kutné Hoře

Kutná Hora je malebné město v České republice, které je známé svou bohatou historií a architekturou. Pokud se chystáte navštívit toto fascinující místo, zde je několik tipů na zajímavá místa a aktivity, které byste neměli vynechat.

Jedním z nejznámějších míst v Kutné Hoře je bezpochyby chrám svaté Barbory. Tento gotický kostel je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je považován za jedno z nejvýznamnějších děl gotické architektury ve střední Evropě. Jeho impozantní výška a detailní sochařská výzdoba jsou opravdu ohromující. Navštívit tento chrám je nezapomenutelný zážitek.

Dalším místem, které byste měli navštívit, je chrám Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele, známý také jako Kostnice. Tento unikátní kostel je zdoben lidskými kostmi, které byly použity k vytvoření různých uměleckých děl. I když to může znít poněkud morbidně, kostnice je fascinujícím příkladem barokního umění a stojí za to ji vidět.

Kutná Hora Vlašský dvůr
Pokud máte rádi historii, určitě byste neměli vynechat návštěvu Stříbrného dolu. Tento historický důl byl v minulosti hlavním zdrojem stříbra pro českou korunu a je důležitou součástí dějin Kutné Hory. Při prohlídce dolu se dozvíte o těžbě stříbra a budete mít možnost vidět působivé podzemní prostory.

Pro milovníky umění je zde také mnoho zajímavých galerií a muzeí. Například Galerie Středočeského kraje je domovem mnoha významných uměleckých děl, včetně děl slavného českého malíře Josefa Mánesa. Muzeum stříbra pak nabízí fascinující pohled na historii těžby stříbra v Kutné Hoře.

Pokud se chcete projít po malebných uličkách města, určitě byste měli navštívit historické centrum Kutné Hory. Zde najdete krásné gotické a renesanční domy, které vám připomenou bohatou minulost města. Můžete se také projít po náměstí Republiky, které je centrem města a nabízí mnoho restaurací a obchodů.

Kutná Hora Jezuitská kolej
Pokud máte rádi přírodu, můžete se vydat na procházku do okolních lesů a parků. Například park Vrchlice je ideálním místem pro piknik nebo odpočinek. Můžete si také vychutnat krásný výhled na město z vyhlídky Barborka.

Kutná Hora je také známá svými tradičními festivaly a akcemi. Například každoročně se zde koná Stříbrný poklad, který přináší do města mnoho zábavy a kulturních akcí. Pokud máte možnost, určitě byste měli navštívit některý z těchto festivalů a zažít atmosféru Kutné Hory v plné parádě.

V Kutné Hoře je tolik zajímavých míst a aktivit, že byste se sem mohli vrátit znovu a znovu. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, umění, přírody nebo jen chcete zažít jedinečnou atmosféru tohoto města, Kutná Hora vám určitě nezklame.

Užitečné odkazy

Oficiální stránky a další informace zde https://www.unesco-czech.cz/kutna-hora/.

Chci jinam

Chcete navštívit jiné památky ve Středočeském kraji? Zkuste to zde památky ve Středočeském kraji.

Sdílejte na:
Posted in Středočeský kraj and tagged , , .