Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023 se uskuteční v termínu od 30. června do 8. července 2023 v Karlových Varech. Slavnostní start i zakončení se tradičně odehraje ve velkém sálu hotelu Thermal.

Letos svou návštěvou diváky poctí například Alicia Vikanderová, Ewan McGregor, Russell Crowe nebo Robin Wrightová.

Seznam filmů a program festivalu najdete na oficiálních stránkách festivalu.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023 – vstupenky

Vstupenky lze zakoupit pouze na místě v Karlových Varech. Prodej začíná ve čtvrtek 29. 6. 2023 v 9:00 v pokladnách hotelu Thermal¹.

Ceny Festival Passů se pohybují od 450 korun za jednodenní vstup po 1990 korun za vstup na celý festival. Studenti, senioři a držitelé karty ZTP mají nárok na slevu.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2023 – historie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je největší filmový festival v České republice, zařazený do kategorie A (tj. nespecializovaný festival se soutěží celovečerních hraných filmů) například spolu s festivaly v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu.

Je to jeden z nejstarších filmových festivalů na světě a stal se nejprestižnějším filmovým festivalem ve střední a východní Evropě.

Festival se koná tradičně začátkem července a hlavním ústředím je Hotel Thermal v Karlových Varech v okrese Karlovy Vary v Karlovarském kraji. Každý rok je na festivalu promítáno více než 180 celovečerních filmů a několik desítek krátkých filmů z celého světa.

KVIFF | Festival Pass, vstupenky, rezervace. Vstupenky a rezervace.
KVIFF 2023: Program, hosté, ceny, termín zahájení a kina | e15.cz. https://www.e15.cz/filmovy-festival-karlovy-vary-program-vstupenky-ceny.
Filmový festival Karlovy Vary 2023 – program a vstupenky. https://www.rexter.cz/rubriky/kultura/mezinarodni-filmovy-festival-karlovy-vary-program-a-hoste_1049.html.

Sdílejte na:
Posted in Karlovarský kraj and tagged .