Hotel zámek Valeč u Třebíče

Hotel zámek Valeč u Třebíče: Relaxujte v barokním ráji s wellness pobyty

Hotel zámek Valeč u Třebíče – hledáte tip na výlet v kraji Vysočina? Co takhle spojit relaxaci a kulturu v jednom?

Představujeme vám Wellness Hotel zámek Valeč u Třebíče, kde si můžete užít wellness pobyty, wellness pro dva, wellness pobyty pro dva nebo wellness víkend v nádherném barokním areálu s bohatou historií a přírodními krásami.

Přečtěte si více o tom, co vás čeká na tomto mimořádném místě.

Hotel zámek Valeč u Třebíče

Hotel zámek Valeč u Třebíče – foto Vojtik2003 licence CC.

Hotel zámek Valeč – historie

První písemná zmínka o Valči pochází z roku 1294, kdy Oldřich z Hradce v listině sepsané v Praze odporučil své statky králi Václavovi v případě, že by zemřel bez dědiců. Mezi jeho moravskými statky je uvedena i Valeč (Waltz).

Koncem 14. století připadla Valeč markraběti Joštovi z rodu Lucemburků.

Zdejší zámek postavil před rokem 1534 Smil Osovský z Doubravice, který roku 1531 valečské panství získal od Jana z Pernštejna.

Po roce 1785, za rodiny Hessů, ztratil valečský zámek svou rezidenční funkci a byl posléze upraven na kanceláře, byty úředníků a lihovar.

V roce 1850 Hessové prodali zámek baronu Jiřímu Sinovi.

Poté koupil zámek pan Jaroslav Odehnal, legionář a starosta Sokola v Hrotovicích. Pan Odehnal adoptoval Jaroslavu Obrátilovou, která Valeč zdědila. Ta se v roce 1940 vdala za Vladimíra Malíka.

Roku 1991 byl zámek ve značně zdevastovaném stavu vrácen původním majitelům – Malíkovým. Naději na záchranu dostal zámek až v roce 2008, kdy jej koupil valečský patriot Ing. Bronislav Vala. Po dvou letech intenzívních oprav byl zámek 22. června 2013 slavnostně otevřen.

O Wellness hotelu

Wellness Hotel zámek Valeč je čtyřhvězdičkový hotel, který nabízí komfortní ubytování v historických i moderních pokojích.

Hotel disponuje 38 pokoji různých kategorií, které jsou vybaveny koupelnou se sprchou nebo vanou, fénem, TV, trezorem, minibarem a Wi-Fi připojením.

Některé pokoje mají také balkon nebo terasu s výhledem na park nebo zámek. Hosté hotelu mají k dispozici bohatou snídani formou bufetu, která je podávána v elegantní jídelně s krbem.

V hotelové restauraci si můžete vybrat z nabídky tradičních i moderních pokrmů z české i mezinárodní kuchyně, které jsou připravovány z kvalitních surovin z místních zdrojů. Restaurace má také vinotéku s výběrem moravských i světových vín.

Pro posezení u kávy nebo drinku je k dispozici hotelový bar nebo lobby s krbem. Hotel má také konferenční sál s kapacitou až 100 osob, který je vhodný pro pořádání firemních i soukromých akcí.

Hotelový personál je připraven zajistit kompletní servis včetně cateringu, technického vybavení a doprovodného programu.

Hotel zámek Valeč – wellness služby procedury

Wellness Hotel zámek Valeč je ideálním místem pro relaxaci a regeneraci těla i duše. Hotel nabízí wellness centrum s vnitřním i venkovním bazénem, saunou, parní lázní, vířivkou, masážemi, kosmetickými a pedikérskými službami.

Wellness centrum je otevřeno denně od 9 do 21 hodin a je zdarma pro ubytované hosty. Pro hosty, kteří si chtějí dopřát ještě více soukromí a intimity, je k dispozici privátní wellness pro dva, které se nachází v zámecké věži.

Privátní wellness nabízí finskou saunu, vířivku, odpočívárnu s výhledem na zámek a park a láhev sektu.

Privátní wellness je možné rezervovat na 90 nebo 120 minut. Wellness Hotel zámek Valeč také nabízí různé wellness pobyty, wellness pro dva, wellness pobyty pro dva nebo wellness víkend, které jsou zaměřené na relaxaci, romantiku, krásu nebo zdraví.

Wellness pobyty zahrnují ubytování, snídani, večeři, volný vstup do wellness centra a různé procedury podle typu pobytu.

Mezi nejoblíbenější wellness pobyty patří například:

Romantický pobyt – pro páry, kteří si chtějí užít společné chvíle v romantickém prostředí zámku. Pobyt zahrnuje ubytování ve vybraném pokoji s láhví sektu a ovocem na pokoji, snídani na pokoji nebo v jídelně, večeři při svíčkách v restauraci nebo na terase, privátní wellness pro dva na 90 minut a masáž pro dva na 30 minut.

Wellness pobyt – pro ty, kteří si chtějí dopřát relaxaci a odpočinek od každodenního stresu. Pobyt zahrnuje ubytování ve vybraném pokoji s ovocem na pokoji, snídani a večeři v jídelně nebo na terase, volný vstup do wellness centra a tři procedury podle vlastního výběru z nabídky hotelu (např. masáž, koupel, zábal, peeling atd.).

Krásný pobyt – pro ty, kteří si chtějí zkrášlit a omladit svou pleť a tělo. Pobyt zahrnuje ubytování ve vybraném pokoji s ovocem na pokoji, snídani a večeři v jídelně nebo na terase, volný vstup do wellness centra a kosmetické ošetření obličeje a těla podle typu pleti a potřeb klienta.

Hotel zámek Valeč – informace pro hosty

Wellness Hotel zámek Valeč se nachází v obci Valeč u Třebíče v okrese Třebíč v kraji Vysočina. Hotel je snadno dostupný autem po silnici I/23 z Třebíče nebo po silnici II/360 z Jihlavy.

V obci je možné zaparkovat zdarma na parkovišti u hotelu nebo na náměstí u kostela.

Pro hosty, kteří cestují vlakem nebo autobusem, je možné zajistit transfer z nejbližších stanic Hrotovice nebo Třebíč za poplatek.

Hotel je otevřen po celý rok a přijímá rezervace online na svých webových stránkách uvedených na konci článku.

Okolí hotelu a tipy na výlety

Wellness Hotel zámek Valeč je ideálním výchozím bodem pro poznávání krás a památek Vysočiny. V okolí hotelu se nachází mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Mezi ně patří například:

Třebíč – historické město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Třebíč je známá především svou židovskou čtvrtí, která je největší a nejlépe zachovanou v Evropě. Zde si můžete prohlédnout synagogu, židovský hřbitov, rabínský dům nebo muzeum židovské kultury.

Třebíč má také nádhernou románsko-gotickou baziliku svatého Prokopa, která je jednou z nejstarších a nejvýznamnějších staveb v České republice.

V Třebíči si také můžete užít kulturní a společenský život, navštívit muzea, galerie, divadla nebo kina, ochutnat místní speciality nebo nakoupit v obchodech a buticích.

Zelená hora – poutní místo s unikátním kostelem svatého Jana Nepomuckého, který je také zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Kostel je mistrovským dílem barokní architektury a symbolizuje pět hvězd svatojanské koruny.

Kostel je obklopen harmonickou krajinou s kapličkami, sochami a alejemi. Zelená hora je ideálním místem pro meditaci, modlitbu nebo procházku.

Telč – další historické město na seznamu světového dědictví UNESCO, které je proslulé svým náměstím s renesančními a barokními domy s barevnými fasádami a arkádami.

Telč je také známá svým zámkem, který byl původně gotickou tvrzí a později renesančně přestavěn. Zámek má bohatou sbírku uměleckých předmětů, nábytku, zbraní a obrazů.

V Telči si také můžete prohlédnout kostely, kláštery, muzea nebo si zahrát golf na nedalekém hřišti.

Jihlava – krajské město Vysočiny, které má dlouhou a bohatou historii spojenou s hornictvím a mincovnictvím.

Jihlava je také kulturním centrem regionu, kde se konají různé festivaly, koncerty, výstavy nebo divadelní představení.

V Jihlavě si můžete prohlédnout historické památky jako radnici, kostely, brány nebo katakomby, navštívit zoologickou zahradu nebo akvapark, ochutnat slavný jihlavský pivovar nebo si nakoupit v obchodním centru City Park.

Wellness Hotel zámek Valeč nabízí také možnost zapůjčení kol nebo elektrokol pro cykloturistiku po okolí. V okolí hotelu se nachází mnoho cyklostezek různých obtížností, které vedou přes krásnou přírodu, vesnice, lesy nebo pole.

Cyklostezky jsou dobře značené a nabízejí nádherné výhledy na krajinu. Pro milovníky pěší turistiky je k dispozici také mnoho turistických tras, které jsou vhodné pro různé úrovně kondice.

Turistické trasy vedou například k zřícenině hradu Rokštejn, k přírodní rezervaci Mohelenská hadcová step nebo k rozhledně Babylon.

Wellness Hotel zámek Valeč je tedy skvělou volbou pro ty, kteří hledají tip na výlet na Vysočině.

Hotel zámek Valeč nabízí nejen wellness pobyty, wellness pro dva, wellness pobyty pro dva nebo wellness víkend, ale také možnost poznat krásy a zajímavosti Vysočiny. Rezervujte si svůj pobyt na www.hotel-valec.cz a užijte si nezapomenutelný zážitek. Těšíme se na vás!

Foto v záhlaví Jiří Sedláček licence CC.

Užitečné odkazy

Oficiální stránky a další informace zde https://www.hotel-valec.cz/.

Další tip výlet – chci jet jinam

Chcete navštívit jiné atrakce v Kraji Vysočina? Kam na výlet v Kraji Vysočina.

Sdílejte na:
Posted in Kraj Vysočina and tagged , .