Zámek Bystřice nad Úhlavou

Zámek Bystřice nad Úhlavou: Objednejte si svatbu na zámku!

Rádi bychom vám představili jeden z nejméně známých zámků v České republice – zámek Bystřice nad Úhlavou. Tento zámek se nachází v okrese Klatovy, nedaleko hranic s Německem, a skrývá v sobě mnoho překvapení a tajemství.

Pokud máte rádi historii, architekturu, přírodu a zábavu, pak je tento zámek ideálním místem pro vaši svatbu. V tomto článku se dozvíte o historii zámku, jeho architektuře a interiérech, a také o tom, co všechno můžete zámek nabídnout pro vaši svatbu na zámku.

Zámek Bystřice nad Úhlavou – historie zámku

Zámek Bystřice nad Úhlavou má dlouhou a bohatou historii, která sahá až do 14. století.

První archivní zmínka je z roku 1339, kdy Sezema, syn Protivův z Dolan kupuje toto panství. Zřejmě již tehdy stála v místě dnešního zámku rozsáhlá tvrz.

V druhé polovině 14.století byla původní tvrz rozšířena do podoby hradu. Koncem 15.století se stala Bystřice na dlouhou dobu majetkem Kočů z Dobrše, jednoho z nejvýznačnějších šlechtických rodů tehdejšího českého království.

Bystřice v podobě nově přebudovaného renesančního zámku se stala významným kulturním střediskem humanitních osobností. Odtud vyjeli roku 1598 Kryštof Harrant z Polžic a Bezdružic a Heřman Černín z Chudenic na pouť do Svaté země Palestiny.

Zadlužení majitelé bystřického panství neudrželi náklady rozsáhlého panství a tak získal majetek v soudní dražbě roku 1839 kníže Karel ze starého německého knížecího a panovnického rodu Hohenzollern – Sigmaringen.

Za Hohenzollernů došlo v letech 1848-1852 k nákladné přestavbě v pseudogotickém slohu, která výrazně poznamenala především severní průčelí zámku a vstupní věž.

Po roce 1945 byl zámek využíván jako vojenský lazaret, policejní stanice a později jako ústav pro mentálně postižené děti.

Po dlouhých letech chátrání byla po provedení první etapy záchrany objektu otevřena pro veřejnost expozice historického mobiliáře v přízemí zámku. V areálu se konají kulturně-společenské akce, výstavy, koncerty a je zde také možno uspořádat svatební obřad.

Zámek Bystřice nad Úhlavou – architektura zámku a interiéry

Zámek Bystřice nad Úhlavou je zajímavý tím, že v sobě spojuje prvky různých stavebních slohů, které odrážejí jeho dlouhou historii a proměny.

Zámek je obklopen zámeckou zahradou.

Zámek Bystřice nad Úhlavou – informace pro návštěvníky

Pokud se chcete vydat na zámek Bystřice nad Úhlavou, pak byste měli vědět několik důležitých informací, které vám usnadní vaši návštěvu.

Zámek Bystřice nad Úhlavou se nachází v obci Bystřice nad Úhlavou, která leží v okrese Klatovy, v Plzeňském kraji.

Obec Bystřice nad Úhlavou má asi 600 obyvatel a je součástí Chráněné krajinné oblasti Šumava.

Obec Bystřice nad Úhlavou je dobře dostupná autem, autobusem nebo vlakem.

Autem se můžete dostat na zámek po silnici číslo 22, která spojuje Klatovy a Nýrsko.

Autobusem se můžete dostat na zámek z Klatov, Nýrska, Sušice, Plzně nebo Domažlic.

Vlakem se můžete dostat na zámek z Klatov, Nýrska, Železné Rudy nebo Plzně.

Nejbližší železniční stanice je Bystřice nad Úhlavou, která je vzdálená asi 1 km od zámku.

Majitelé zámku nabízejí možnost pronájmu zámeckých prostor pro případné pořádání svatebních hostin, firemních akcí či rodinných oslav s možností kompletního cateringu.

Klíčová slova: zámek, památky Plzeňsko, památky Klatovsko, svatby na zámku Klatovsko, svatby na zámku Plzeňsko.

Užitečné odkazy

Další informace zde Zámek Bystřice nad Úhlavou.

Další tipy výlet na Plzeňsku – chci jinam

Pokračujte zde památky na Plzeňsku.

Sdílejte na:
Posted in Plzeňský kraj and tagged , .