Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy se nachází cca 25 km severně od Prahy. Jedná se o barokní zámek, který byl v minulosti součástí majetku rodu Chotků. Barokní zámek pochází v první polovině 18. století a postupem času byl doplněn i o klasicistní prvky.

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy

Popis zámku

Zámek pochází z 1. poloviny 18. století a je mimořádným dílem vrcholného baroka, jehož projekt vytvořil významný pražský architekt italského původu Giovanni Battista Alipraandi. Zámek Veltrusy má celkem 20 pokojů.

Severozápadní křídlo zámku Veltrusy bylo postaveno v letech 1752-1757. Rudolfov sál je součástí tohoto křídla a je pojmenován po císaři Rudolfu II. Sál je vyzdoben freskami a malbami na stěnách a stropě. V současné době se v Rudolfově sále konají svatební obřady.

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy

Historie zámku

Zámek Veltrusy byl postaven v letech 1720-1730 na místě původní tvrze. V roce 1752 bylo přistavěno severozápadní křídlo. V roce 1945 byl zámek znárodněn a v roce 1950 byl předán do správy státu. V roce 1992 byl zámek navrácen rodině Chotků a v roce 1995 byl zpřístupněn veřejnosti.

Interiér zámku

Interiér zámku

Otevírací doba a cena vstupenek

Otevřeno pro návštěvníky od úterý do neděle. Vstupné na zámek je 150 Kč pro dospělého a 80 Kč pro dítě. Vstupné na prohlídku parku je 50 Kč pro dospělého a 30 Kč pro dítě.

Zadní brána

Zadní brána

Pro aktuální otevírací dobu doporučuji navštívit oficiální stránky zámku Veltrusy.

Jak se k nám dostanete?

Zámek se nachází cca 25 km severně od Prahy. Doporučuji použít vlastní automobil nebo veřejnou dopravu. Z Prahy se na zámek Veltrusy dostanete vlakem nebo autobusem. Vlakové spojení je z Prahy hlavního nádraží směrem na Ústí nad Labem a autobusové spojení je z pražského metra C – Nádraží Holešovice.

Zámek Veltrusy. Oficiální stránky.

Galerie soch

Galerie soch

Zámek Veltrusy – Slavnost růží

Ano, Slavnosti růží se konají na zámku Veltrusy v sobotu a v neděli 10. a 11. června 2023. Těšit se můžete nejen na soutěžní výstavu růží, ale také na doprovodný program ve formě hraných prohlídek v Severozápadním křídle a přednášek v Rudolfově sálu.

Je to jedinečná událost pro všechny milovníky květin a pro ty, kteří si přejí prozkoumat krásu růží ze všech směrů.

Prohlídka historických skleníku zahrady s průvodcem do 30.9. Výstavy Špejchar Květina a květinová vazba v historickém interiéru do 29.10. Rostlina jako symbol 1.6.-31.8. Černá kuchyň.

Schodiště se sochami

Schodiště se sochami

Chcete navštívit další zámek? Zkuste to zde Hrady a zámky.

Sdílejte na:
Posted in Středočeský kraj and tagged , .