Žižkovská věž

Žižkovská věž: Zažijte večeři v oblacích nad Prahou!

Žižkovská televizní věž výška 216 m. Vyhlídkové kabiny 93 m, restaurace ve výšce 63 m. Výhled na město.

Žižkovská věž: Futuristická dominanta Prahy láká na jedinečné zážitky

Vítejte v srdci pražského Žižkova! Dnes se společně vydáme na mimořádný výlet, který vás zavede do výšin, o jakých se vám ani nesnilo. Řeč je o ikonické Žižkovské věži, která se tyčí nad střechami Prahy jako maják moderní architektury. Tahle betonová kráska vás okouzlí nejen svým unikátním vzhledem, ale i nabídkou zážitků, které nikde jinde nenajdete. Tak co, připraveni vyrazit?

Žižkovská věž: Kontroverzní začátky, slavná současnost

Když se v 80. letech minulého století začalo s výstavbou Žižkovské věže, málokdo tušil, jaký poprask to způsobí. Lidé ji přezdívali "Jakešův prst" nebo "Bábina špunt" a mnozí si mysleli, že jde o obří raketovou základnu. Ale nenechte se mýlit! Tahle 216 metrů vysoká věž má za úkol něco docela jiného – vysílat televizní a rozhlasový signál. A musím říct, že svou práci odvádí na jedničku!

Dnes je Žižkovská věž neodmyslitelnou součástí pražského panoramatu a láká tisíce návštěvníků ročně. A není divu! Vždyť kde jinde byste mohli povečeřet ve výšce 66 metrů nad zemí, nebo si dát drink s výhledem na celou Prahu? To vše a mnohem víc vás tady čeká. Tak pojďme tu krásu prozkoumat zblízka!

Vyhlídka, ze které se vám zatají dech

První zastávka – vyhlídková kabina ve výšce 93 metrů! Věřte mi, tohle je zážitek, na který jen tak nezapomenete. Jakmile vystoupíte z výtahu a uvidíte Prahu jako na dlani, budete mít pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Stovky věží a věžiček, zelené ostrůvky parků, stříbřitá stuha Vltavy – to vše se vám rozprostře pod nohama jako živá mapa.

A víte, co je na tom to nejlepší? Vyhlídka je otevřená i v noci! Představte si ten pohled na Prahu, když se setmí a město se rozzáří tisíci světel. To je romantika, co? Mimochodem, tenhle výhled si můžete vychutnat i z pohodlí luxusní restaurace nebo baru. Ale o tom za chvilku.

Pro ty z vás, kdo mají rádi adrenalin, mám speciální tip. Věděli jste, že se můžete projít po venkovním ochozu věže? Ano, slyšíte dobře! V létě se občas konají speciální prohlídky, při kterých vás vyvedou ven, přímo na konstrukci věže. Takže pokud chcete zažít opravdové dobrodružství a vidět Prahu z ptačí perspektivy, určitě si tohle nenechte ujít!

Gastronomický zážitek ve výškách: Restaurace Oblaca

A teď se přesuneme o pár pater níž, do restaurace Oblaca. Tahle luxusní restaurace ve výšce 66 metrů nad zemí není jen místem, kde se najíte – je to zážitek sám o sobě. Představte si, že sedíte u stolu obklopeného panoramatickými okny. Před vámi se rozprostírá celá Praha a vy si vychutnáváte delikátní pokrmy připravené špičkovými kuchaři. Není to sen, je to realita v Oblace!

Menu restaurace je skutečnou přehlídkou kulinářského umění. Najdete tu jak tradiční českou kuchyni v moderním pojetí, tak i mezinárodní speciality. Co takhle dát si třeba konfitované kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem? Nebo raději zkusíte jehněčí kotletky s hráškovým pyré a glazovanou karotkou? A to nemluvím o dezertech – ty jsou přímo božské!

Ale pozor, tohle není jen restaurace pro gurmány. Je to také skvělé místo pro romantickou večeři ve dvou. Představte si, jak sedíte s vaší drahou polovičkou, popíjíte výborné víno a pozorujete, jak se nad Prahou pomalu stmívá. To je zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat!

Bar s nejlepším výhledem ve městě

A co kdybyste si chtěli jen tak posedět a dát si drink? Žádný problém! V Žižkovské věži najdete i stylový bar, kde si můžete vychutnat skvělé koktejly s panoramatickým výhledem na Prahu. Bar se nachází o patro výš než restaurace, takže výhled je ještě úchvatnější.

Nabídka nápojů je opravdu pestrá. Od klasických koktejlů přes prémiové destiláty až po výběrová vína – tady si vybere opravdu každý. A co takhle zkusit některý ze signature koktejlů inspirovaných právě Žižkovskou věží? Třeba "Tower Tonic" nebo "Žižkov Sunset" – už jen ty názvy zní lákavě, co říkáte?

Mimochodem, věděli jste, že bar v Žižkovské věži je otevřený až do pozdních nočních hodin? Takže pokud hledáte místo, kde byste mohli zakončit svůj perfektní den v Praze, tohle je ta správná volba. Představte si, jak sedíte s přáteli, popíjíte drink a pozorujete noční Prahu pod vámi. Lepší zakončení dne si snad ani nelze představit!

Umění ve výškách: Miminka na fasádě

Když už budeme mluvit o Žižkovské věži, nesmíme zapomenout na jednu věc, která ji dělá opravdu jedinečnou. Všimli jste si někdy těch zvláštních tvorů, kteří se plazí po fasádě věže? Ano, mluvím o těch obřích miminkách!

Tahle bizarní, ale roztomilá díla jsou výtvorem známého českého umělce Davida Černého. V roce 2000 je na věž umístil jako dočasnou instalaci, ale lidé si je tak oblíbili, že tam zůstala natrvalo. A upřímně, kdo by se těm roztomilým tvorečkům divil?

Je jich celkem deset a každé váží asi 150 kilo. Představte si tu práci, dostat je tam nahoru! Ale výsledek stojí za to. Tyhle miminka se staly symbolem Žižkovské věže a přitahují pozornost turistů z celého světa. Takže až budete stát pod věží, nezapomeňte se pořádně rozhlédnout. Možná uvidíte, jak se na vás jedno z těch obřích miminek usmívá!

Divadlo pod Žižkovskou věží: Kultura v každém ročním období

Ale Žižkovská věž není jen o krásných výhledech a dobrém jídle. Je to také místo, kde to žije kulturou! Přímo pod věží se nachází unikátní divadelní scéna, která nabízí skvělý program po celý rok.

V létě se tady koná festival "Hvězdné léto pod Žižkovskou věží". To je přehlídka divadelních představení pod širým nebem, která láká diváky z celé Prahy. Představte si, že sedíte v hledišti, nad vámi se tyčí majestátní věž a vy sledujete skvělé herecké výkony. To je zážitek, který si nesmíte nechat ujít!

A co v zimě, ptáte se? Žádný strach, kultura pod Žižkovskou věží neutichá ani v chladných měsících. Divadlo se přesouvá do vnitřních prostor a nabízí pestrý program od činohry přes muzikály až po stand-up comedy. Takže ať už přijedete kdykoliv, vždycky se tady budete mít na co těšit!

Praktické informace pro návštěvníky

Teď, když jsem vás doufám nalákal na návštěvu, je čas na pár praktických informací. Jak se k Žižkovské věži dostanete? Nejjednodušší je to metrem. Vystoupíte na stanici Jiřího z Poděbrad (linka A) a odtud je to jen pár minut chůze. Pokud jedete autem, v okolí najdete několik placených parkovišť.

Vstupné na vyhlídku je 250 Kč pro dospělé a 150 Kč pro děti. Senioři a studenti mají slevu. A pozor, pokud plánujete návštěvu restaurace Oblaca, je dobré si předem rezervovat stůl. Zvlášť večer a o víkendech bývá plno!

Otevírací doba vyhlídky je denně od 10:00 do 24:00, restaurace má otevřeno od 11:00 do 23:30. Bar je otevřený od 10:00 do 24:00. Ale radím vám, ověřte si aktuální informace na oficiálních stránkách, časy se mohou měnit podle sezóny.

Proč byste měli Žižkovskou věž navštívit?

Tak co, už máte chuť vyrazit? Já doufám, že ano! Žižkovská věž je místo, které prostě musíte zažít na vlastní kůži. Ať už jste místní, nebo turista, tohle je zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

Kde jinde byste mohli obdivovat Prahu z ptačí perspektivy, dát si vynikající večeři s výhledem na celé město, a pak se projít po venkovním ochozu vysoko nad zemí? A to nemluvím o těch roztomilých miminkách šplhajících po fasádě!

Žižkovská věž není jen turistická atrakce. Je to symbol moderní Prahy, místo, kde se snoubí historie s budoucností, umění s technologií, a hlavně – místo, kde na vás čekají nezapomenutelné zážitky. Tak neváhejte a přijďte se sami přesvědčit. Praha vás bude vítat z výšky!

Žižkovská televizní věž - Mapa jak se k němu dostanete

Užitečné odkazy

Oficiální stránky Žižkovské věže

Další tipy na výlet - chci jet jinam

Hrad Karlštejn

Zámek Konopiště

Zámek Sychrov

Klíčová slova: žižkovská věž, žižkovská věž restaurace, divadlo pod žižkovskou věží, žižkovská věž vstupné, žižkovský vysílač, divadlo pod žižkovskou věží program, letní scéna pod žižkovskou věží, hvězdné léto pod žižkovskou věží, žižkovská věž vyhlídka, žižkovská věž restaurace menu

Sdílejte na:
Posted in Praha and tagged , , .