Ladronka

Ladronka nadchne: Poznejte nejlepší park v Praze!

Praha 6, Tomanova 1. Obnovená bývalá předměstská usedlost. V objektu příjemná kavárna a půjčovna on-line bruslí. V okolí jsou stezky pro bruslaře, cyklisty a běžce.

Ladronka: Oáza klidu a zábavy v srdci Prahy

Objevte kouzlo Ladronky: Místo, kde se historie snoubí s moderním životem

Kdo by to byl řekl, že v rušném hlavním městě najdeme tak kouzelné místo, jako je Ladronka? Tenhle park s bohatou historií je doslova rájem pro všechny, kdo hledají únik od městského shonu. Pojďte se mnou na výlet do míst, kde se snoubí dávná minulost s pulzujícím životem současné Prahy.

Historie usedlosti Ladronka: Od zemědělské usedlosti po oblíbený park

Začněme trochou historie, protože ta k Ladronce neodmyslitelně patří. Usedlost Ladronka má kořeny sahající až do 15. století. Původně to byla zemědělská usedlost, která sloužila k zásobování Prahy potravinami. Jméno "Ladronka" prý pochází od italského šlechtice Filipa Ladrona di Bornato, který usedlost vlastnil v 17. století.

Během staletí Ladronka prošla mnohými změnami. Z hospodářské usedlosti se stala oblíbeným výletním místem Pražanů. V 19. století zde dokonce fungovala populární hospoda! Představte si ty veselé hlasy a cinkání půllitrů, které se kdysi nesly nad dnešním parkem.

Bohužel, ve 20. století Ladronka chátrala a byla dokonce obsazena squattery. Ale nebojte, příběh má šťastný konec! Na přelomu tisíciletí se městská část Praha 6 rozhodla vrátit Ladronce její bývalou slávu. A povedlo se! Dnes je to jedno z nejoblíbenějších míst pro relaxaci a sport v Praze.

Park Ladronka: Zelená oáza pro každého

A teď se pojďme podívat, co všechno můžete na Ladronce zažít. Park Ladronka je skutečným rájem pro milovníky aktivního odpočinku i pro ty, kdo si chtějí jen tak poležet na dece a užívat si sluníčka.

Máte rádi in-line bruslení? Pak jste tady správně! Ladronka se pyšní čtyřkilometrovou in-line dráhou, která se klikatí parkem. Je to jako byste brázdili krajinou, ale přitom jste stále v Praze. A nemusíte se bát, že vás někdo srazí - bruslařská dráha je oddělená od cest pro pěší a cyklisty.

Jestli patříte mezi cyklisty, i vy si tady přijdete na své. Cyklostezky v parku vás provedou celým areálem a můžete si udělat příjemnou projížďku. A co je nejlepší? Nemusíte se bát aut!

Pro ty, kdo raději chodí po svých, nabízí Ladronka spoustu možností pro příjemné procházky. Ať už chcete jen tak bloumat parkem, nebo si dát svižnou chůzi pro zdraví, tady najdete ideální podmínky. A ten výhled na Prahu? Ten vás prostě dostane!

Restaurace Ladronka: Gurmánský zážitek s výhledem

Po všem tom sportování vám určitě vyhládne. Naštěstí je tu restaurace Ladronka, která nabízí skvělé občerstvení s nádherným výhledem na park.

Restaurace sídlí v nově zrekonstruované historické budově usedlosti a kombinuje tak moderní gastronomii s historickým prostředím. Menu je pestré a najdete tu jak lehké saláty pro ty, kdo si hlídají linii, tak i pořádné porce pro vyhladovělé sportovce.

Osobně vám můžu doporučit jejich domácí limonády - jsou prostě božské! A jestli máte chuť na něco sladkého, jejich domácí dezerty jsou jako z pohádky. Co takhle dát si kousek dortu na terase s výhledem na západ slunce nad Prahou? To je zážitek, na který jen tak nezapomenete!

A nebojte se, když nemáte čas na posezení v restauraci. Ladronka myslí i na ty, kdo spěchají. U okénka si můžete koupit rychlé občerstvení a pokračovat ve svých aktivitách.

Bowling Ladronka: Zábava pro celou rodinu

Věděli jste, že na Ladronce si můžete zahrát i bowling? Ano, je to tak! V suterénu hlavní budovy se nachází moderní bowlingové centrum s šesti dráhami. Je to skvělá možnost, jak strávit čas s přáteli nebo rodinou, když zrovna není počasí na venkovní aktivity.

Bowling na Ladronce není jen o házení koulí. Je to kompletní zážitek! Můžete si tady dát něco dobrého k jídlu i pití, sledovat sportovní přenosy na velkoplošných obrazovkách, nebo si zahrát šipky či kulečník.

A víte, co je nejlepší? Bowling je vhodný pro všechny věkové kategorie. Můžete sem vzít děti, rodiče i prarodiče a všichni si užijí spoustu zábavy. Navíc, pro ty nejmenší tu mají speciální mantinely, které zabrání tomu, aby koule skončila v žlábku. Každý má tak šanci shodit nějaké ty kuželky!

Ladronka o víkendu: Místo, kde to žije

Jestli si myslíte, že Ladronka je fajn jen ve všední dny, tak to se pletete! O víkendech tady to teprve začíná! Park se promění v jedno velké hřiště pro malé i velké.

Sobotní rána tu patří běžcům. Pravidelně se zde koná Parkrun, pětikilometrový běh, kterého se může zúčastnit kdokoli. Není to závod, je to spíš taková společenská událost pro milovníky běhu. A věřte mi, není nic lepšího než začít víkend pořádnou dávkou endorfinů!

Odpoledne pak patří rodinám s dětmi. Na travnatých plochách uvidíte létající draky, děti hrající fotbal nebo frisbee. Je to jako by se celá Praha rozhodla strávit den v přírodě, ale přitom jste stále ve městě.

A co teprve nedělní brunch v restauraci Ladronka! To je zážitek, který byste si neměli nechat ujít. Bohatý bufet plný lahodných pokrmů, které si můžete vychutnat na terase s výhledem na park. Lepší způsob, jak zakončit víkend, snad ani neexistuje!

Ladronka akce: Kalendář plný zábavy

Ladronka není jen místem pro každodenní relaxaci a sport. Je to také dějiště mnoha zajímavých akcí, které se konají v průběhu celého roku.

Jednou z nejoblíbenějších akcí je Food Piknik Ladronka. Představte si to - celý park se promění v jednu velkou gurmánskou slavnost. Desítky stánků nabízejí pochoutky z celého světa, můžete ochutnat exotické speciality, nebo se vrátit ke klasické české kuchyni. A to vše v krásném prostředí parku! Je to jako byste cestovali po světě, aniž byste opustili Prahu.

Další velkou událostí jsou Čarodějnice na Ladronce. Tato tradiční česká oslava jara se na Ladronce mění v velkolepou show. Obří hranice, koncerty živé hudby, soutěže pro děti a samozřejmě spousta dobrého jídla a pití. Je to událost, kterou si užije celá rodina.

Pro milovníky kultury se v létě konají open-air koncerty a divadelní představení. Představte si, že sedíte na dece, nad hlavou vám svítí hvězdy a posloucháte krásnou hudbu nebo sledujete skvělé divadelní představení. To je zážitek, který vám žádné kamenné divadlo nemůže nabídnout!

A nesmíme zapomenout na sportovní akce. Ladronka je dějištěm mnoha běžeckých závodů, in-line maratonů a cyklistických soutěží. Ať už se chcete zúčastnit nebo jen fandit, vždycky je to skvělá atmosféra.

Praktické informace pro návštěvníky Ladronky

Teď, když jsem vás doufám přesvědčil, že Ladronka stojí za návštěvu, pojďme si říct pár praktických informací.

Jak se sem dostanete? Nejjednodušší je to MHD. Stanice tramvaje "Vypich" je jen pár minut chůze od Ladronky. Jezdí sem tramvaje číslo 22, 25 a 57. Pokud jedete autem, v okolí najdete několik parkovišť. Ale pozor, o víkendech bývají často plná, tak raději přijeďte s předstihem.

Park je otevřený non-stop, takže si můžete užívat Ladronku v kteroukoli denní i noční dobu. Restaurace má otevřeno denně od 11:00 do 23:00, v létě často i déle.

Bowling si můžete zahrát od pondělí do čtvrtka mezi 16:00 a 24:00, v pátek a v sobotu dokonce až do 2:00 ráno! V neděli je otevřeno od 10:00 do 24:00.

A ještě jedna důležitá věc - toalety! Ty najdete v hlavní budově usedlosti a jsou zdarma. Takže se nemusíte bát, že byste museli přerušit svůj výlet kvůli hledání nejbližší kavárny.

Proč byste měli Ladronku navštívit?

Tak co říkáte? Už vás Ladronka láká? Věřte mi, že tohle místo má něco do sebe. Je to takový malý zázrak uprostřed velkoměsta. Místo, kde se můžete nadechnout čerstvého vzduchu, protáhnout si tělo, nebo si jen tak odpočinout od každodenního shonu.

Ladronka je důkazem toho, že i v rušném městě můžeme najít oázu klidu a pohody. Je to místo, kde se historie snoubí se současností, kde si na své přijdou sportovci i milovníci dobrého jídla, kde se baví děti i dospělí.

Ať už hledáte místo pro ranní běh, odpolední piknik s rodinou, nebo večerní posezení s přáteli, Ladronka vám to všechno nabízí. A to vše s nádherným výhledem na Prahu!

Tak neváhejte a vydejte se na Ladronku. Garantuji vám, že nebudete litovat. A kdo ví? Možná se tam potkáme při některé z mnoha akcí, které se tu konají. Tak na viděnou na Ladronce!

Ladronka - Mapa jak se tam dostanete

Užitečné odkazy

Oficiální stránky Ladronky

Další tipy na výlet - chci jet jinam

Zámek Lány
Zámek Kačina
Zámek Konopiště

Sdílejte na:
Posted in Praha and tagged , , , .