Veselý Kopec Skanzen

Veselý Kopec Skanzen: Cesta do tradiční české vesnice

Veselý Kopec Skanzen: Cesta do tradiční české vesnice – hledáte autentický zážitek z vesnického života v srdci Pardubického kraje? Pak navštivte Veselý Kopec skanzen, skanzen plný kouzelných roubených domků, fascinujících exponátů a strhujících akcí!

Statek z Mokré Lhoty

Statek z Mokré Lhoty

Veselý Kopec Skanzen – Expozice

Projděte se malebnými uličkami skanzenu a ponořte se do atmosféry tradiční československé vesnice z 19. a 20. století. Objevte roubené domy, hospodářská stavení, kovárnu, truhlárnu, školu a další stavby, které vám přiblíží život našich předků. Prozkoumejte dobové interiéry, plné autentického nábytku, náčiní a oblečení, a zažijte, jak se žilo v dobách bez moderních vymožeností.

Skanzen Veselý Kopec se zaměřuje na život drobných zemědělců a řemeslníků a nabízí pestrou paletu expozic, které vás provedou všemi aspekty jejich života. Seznámíte se s tradičními zemědělskými postupy, chovem hospodářských zvířat, pěstováním plodin a zpracováním úrody. Obdivovat budete zručnost řemeslníků, kteří před vašimi zraky předvádějí kovářské řemeslo, truhlářství, hrnčířství a další.

Pro děti je skanzen opravdovým rájem. Mohou si vyzkoušet tradiční hry, zahrát si na pastýře ovcí, prohlédnout si hospodářská zvířata a dozvědět se spoustu zajímavého o životě na vesnici v minulosti.

Veselý Kopec chalupy

Veselý Kopec chalupy

Veselý Kopec Skanzen – Akce

Veselý Kopec skanzen ožívá během celého roku pestrou paletou akcí pro celou rodinu. Tradiční řemeslné trhy, folklorní vystoupení, divadelní představení, živá hudba a workshopy vás vtáhnou do víru vesnického života a zprostředkují vám neopakovatelnou atmosféru.

Chalupy ze skanzenu

Chalupy ze skanzenu

Mezi nejoblíbenější akce patří:

Veselokopecké jarmarky: Tradiční jarmarky s bohatou nabídkou regionálních produktů, řemeslných výrobků, chutného jídla a doprovodného programu.
Loutkářská sobota: Den plný loutek a loutkových představení pro celou rodinu.
Hrnčířská sobota: Příležitost seznámit se s hrnčířským řemeslem a vyzkoušet si výrobu vlastního hrníčku.
Vánoční Veselý Kopec: Kouzelná atmosféra Vánoc na vesnici s vánočním trhem, koledami, betlémem a živými zvířaty.

Sledujte program skanzenu na webových stránkách a nenechte si ujít jedinečné akce, které vám přiblíží krásu tradičních zvyků a řemesel.

Bělidlo plátna a mlýn

Bělidlo plátna a mlýn

Veselý Kopec Skanzen – Informace pro turisty, Vstupné a Otevírací Doba

Návštěva Veselého Kopce skanzenu je ideálním výletem pro celou rodinu. Skanzen je otevřen od dubna do října, denně od 9:00 do 17:00. Vstupné pro dospělé je 200 Kč, pro děti a seniory 140 Kč. Nabízí se také rodinné vstupné a zvýhodněné vstupné pro skupiny.

Skanzen se nachází v malebné krajině Vysočiny, nedaleko Hlinska. Parkování je zajištěno bezplatně v areálu skanzenu.

Tipy:

Pro pohodlnou prohlídku skanzenu si vezměte pohodlnou obuv a oblečení dle počasí.
V areálu skanzenu se nachází občerstvení a toalety.
Pro bližší informace o otevírací době, vstupném a akcích navštivte webové stránky skanzenu: otevírací doba a vstupné.
Okolí památky je rovněž krásné a ideální pro krátké procházky. Je známé svou malebnou krajinou, což nabízí skvělou možnost pro odpočinek a relaxaci.

Pamatujte, že informace se mohou časem měnit, proto je dobré si před návštěvou zkontrolovat aktuální informace. Doufám, že si svou návštěvu užijete a odvezete si z ní spoustu krásných zážitků!

Foto Stanislav Dusík, Josef Kreuz (PEPan) a Jiří Sedláček licence CC.

Veselý Kopec Skanzen mapa: Jak se k nám dostanete

Užitečné odkazy

Oficiální stránky a další informace zde Skanzen Veselý Kopec.

Další tip výlet – chci jet jinam

Chcete navštívit jiné památky v Pardubickém kraji? Kam na výlet Pardubickém v kraji.

Sdílejte na:
Posted in Pardubický kraj, Kraj Vysočina and tagged , , .