Nové Město nad Metují

Nové Město nad Metují: Nechte se okouzlit renesančním náměstím!

Foto Herbert Frank, Karel Jakubec, Jan Sokol, Palickap, Ewwwa licence CC.

Nové Město nad Metují: Zažijte pohádkovou atmosféru renesančního klenotu východních Čech!

Nové Město nad Metují, nazývané také „Český Betlém“, uchvátí srdce každého romantika. Malebné centrum s renesančními domy na Husově náměstí, majestátní zámek s okouzlující zahradou a malebná řeka Metuje vytváří pohádkovou atmosféru, která vás přenese do jiného světa.

Ať už toužíte po procházkách historií prosáknutými uličkami, poznáváte tajemství zámku nebo se oddáváte relaxaci v malebné přírodě, Nové Město nad Metují vám nabídne nezapomenutelný zážitek.

Nové Město nad Metují je výjimečná městská památková rezervace, která nejednou okouzlila i filmaře. V městě byl natáčen film Až přijde kocour s Janem Werichem.

Nové Město nad Metují – památky a turistické cíle

Nechte se okouzlit renesančními skvosty Nového Města nad Metují. Projděte se po malebném Husově náměstí s pestrou paletou barevných domů a podloubí. Nenechte si ujít procházku v zámecké zahradě, kde vás uchvátí malebné květinové záhony. Vychutnejte si projížďku lodičkou po řece Metuji a obdivujte krásu Nového Města nad Metují z jiné perspektivy.

Nové Město nad Metují – zámek – historie, expozice a informace pro turisty

Dominantou Nového Města nad Metují je impozantní zámek, který uchvátí každého milovníka historie a architektury. Zámek byl založen v 16. století a prošel bohatou historií, během které se stal sídlem aristokratických rodů a svědkem důležitých historických událostí. Dnes zámek slouží jako muzeum a nabízí prohlídky bohatých interiérů, včetně reprezentačních sálů, kaple, knihovny a zbrojnice.

Zámecké expozice

Zámecké interiéry: Projděte se honosnými sály zdobenými freskami, štuky a barokním nábytkem a nasajte atmosféru šlechtického života.
Expozice o historii zámku: Ponořte se do historie zámku a poznejte osudy jeho majitelů a významné události, které se zde odehrály.
Zbrojnice: Objevte rozsáhlou sbírku zbraní a zbroje z různých období a dozvíte se o vojenské historii zámku a regionu.
Výstavy: Navštivte aktuální tematické výstavy, které se konají v zámeckých prostorách.

Více informací o zámku naleznete zde Zámek Nové Město nad Metují.

Tipy na výlety do okolí Nového Města nad Metují

Okolí památky je rovněž krásné a ideální pro krátké procházky. Je známé svou malebnou krajinou, což nabízí skvělou možnost pro odpočinek a relaxaci.

Peklo: Vydejte se na dobrodružnou výpravu do Pekla, skalního bludiště s tajemnými jeskyněmi a vyhlídkovými plošinami.
Klopoty: Navštivte malebnou obůrku Klopoty s daňčí oborou a projděte se po naučné stezce plné lesních zákoutí a historických památek.
Bartoňův Důl: Objevte kouzlo historického dolu s unikátním těžebním muzeem a užijte si projížďku důlní železnicí.
Josefov: Prozkoumejte barokní pevnost Josefov, projděte se po hradebním valu a navštivte Vojenské muzeum.

Otevírací doba a vstupné: Doporučuje se předem zkontrolovat aktuální otevírací dobu a ceny vstupného na oficiálních webových stránkách. Odkaz na oficiální stránky naleznete na konci článku.

Pamatujte, že informace se mohou časem měnit, proto je dobré si před návštěvou zkontrolovat aktuální informace. Doufám, že si svou návštěvu užijete a odvezete si z ní spoustu krásných zážitků!

Užitečné odkazy

Oficiální stránky a další informace zde Nové Město nad Metují – památky.

Nové Město nad Metují mapa: Jak se k nám dostanete

Další tip výlet – chci jet jinam

Chcete navštívit jiné památky v Královehradeckém kraji? Kam na výlet v Královehradeckém kraji.

Sdílejte na:
Posted in Královehradecký kraj and tagged .