Zámek Lomnice nad Popelkou

Zámek Lomnice nad Popelkou

Zámek Lomnice nad Popelkou je historický objekt nacházející se ve městě Lomnice nad Popelkou v Královéhradeckém kraji, v České republice. Jedná se o romantický zámek, který patří k významným památkám regionu.

Zámek Lomnice nad Popelkou – historie zámku

Zámek byl postaven v 17. století na místě původního hradu. Jeho současná podoba je výsledkem úprav provedených v 19. století, kdy zámek prošel empírovou přestavbou a rozšířením v romantickém stylu.

Lomnickou gotickou tvrz zbudovali Košíkové na konci 13. století. Václav Štěpanický v Valdštejna přestavěl gotickou tvrz v 16.století na renesanční zámek.

Ve dnech 7. a 8. května 1776 pobýval na lomnickém zámku pozdější císař Josef II. s bratrem arcivévodou Maxmiliánem a s proslulým generálem Laudonem.

Zámek Lomnice nad Popelkou – popis

Architektonicky je zámek Lomnice nad Popelkou zajímavý kombinací empírových a romantických prvků. Má nádherné fasády s ozdobnými detaily a věže s vyhlídkovými terasami. Vnitřní prostory zámku jsou zařízeny dobovým nábytkem a výzdobou.

V okolí zámku se nachází anglický park s bohatou zelení a malebnými cestičkami. Park je oblíbeným místem pro procházky a odpočinek. Kromě toho je zde také lovecký zámeček a kaple.

Zámek Lomnice nad Popelkou – v současnosti

Dnes zámek spravuje Kulturní a informační středisko Města Lomnice nad Popelkou a využívá jej ke kulturním, společenským a informačním aktivitám.

Zámek Lomnice nad Popelkou je přístupný veřejnosti a slouží jako kulturní a společenské centrum. Pravidelně se zde konají různé kulturní akce, výstavy a koncerty.

Návštěvníci mají také možnost prohlídky interiéru zámku, kde se mohou seznámit s jeho historií a architekturou.

Není to ale vyloženě prohlídkový zámek!

Zámek Lomnice nad Popelkou je oblíbenou turistickou atrakcí, která láká návštěvníky svým romantickým charakterem a krásným okolím.

Je to ideální místo pro milovníky historie, architektury a přírody, kteří chtějí strávit příjemný den v malebném prostředí.

Užitečné odkazy

Oficiální stránky a další informace zde https://www.zamek.kislomnice.cz/.

Chci jinam

Chcete navštívit jiné památky v Královehradeckém kraji? Zkuste to zde Památky v Královehradeckém kraji.

Sdílejte na:
Posted in Královehradecký kraj and tagged .